| Autor: redakcja1

Zakopał skradzione drewno

Niezwykłą pomysłowością wykazał się mężczyzna, który chciał ukryć skradzione z lasu drewno.

Zakopał skradzione drewno
Na początku maja podleśniczy z leśnictwa Dylewska Góra w Nadleśnictwie Olsztynek (RDLP w Olsztynie)  podczas obchodu leśnictwa zauważył, że ktoś nielegalnie wyciął trzy trzech potężne buki.
 
Straż Leśna podjęła dochodzenie zmierzające do ustalenia sprawcy. Pozostawione ślady oraz doświadczenie strażników doprowadziło ich już 14 maja do jednej z miejscowości w gminie Ostróda.
 
Okazało się, że na cudzym terenie, za jedną z posesji w profesjonalny sposób zostało zakompostowane pocięte drewno! Bukowe polana dla niepoznaki zostały zmieszane  z innym gatunkami drzew.
 
- Sprawca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego i w jakim celu kompostował drewno – powiedział Bogdan Burda komendant posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Olsztynek.
 
Za to nietypowe „zachowanie” grozi mu zarzut pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, a w razie skazania sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa, czyli 1100 zł.
 
Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Olsztynek nie kryli zaskoczeni tym, do czego może posunąć się człowiek, aby uniknąć odpowiedzialności za nielegalny wyrąb i kradzież drzew.


Tagi:
źródło: