Lubuski Złoty Kłos 2016

7 października 2016 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu Lubuska Izba Rolnicza organizuje Galę IV edycji Lubuskiego Złotego Kłosa, która będzie okazją do spotkania branży rolnej województwa lubuskiego w zacnym gronie władz, rolników, organizacji rolniczych oraz przedstawicieli instytucji okołorolniczych. Podczas uroczystości wręczone zostaną statuetki "Lubuski Złoty Kłos".

Lubuski Złoty Kłos 2016

Spółdzielcze Przedsiębiorstwo Handlowe  „SKR” Strzelce Krajeńskie

 


Najważniejszym kierunkiem działalności handlowej Spółdzielni jest sprzedaż nawozów mineralnych – sypkich i płynnych oraz sprzedaż środków ochrony roślin, pasz i materiału siewnego, a także skup i sprzedaż zbóż i rzepaku. Firma prowadzi również specjalistyczne usługi mechanizacyjne dla rolników.


Wanda i Czesław Towpik – Mycielin, powiat żagański

Gospodarstwo rolne państwa Towpik zajmuje blisko 35 hektarów, a dominującym kierunkiem produkcji jest uprawa pszenicy, lnu oleistego, rzepaku, jęczmienia, lnianki. Zajmują się produkcją najwyższej jakości oleju lnianego. Poza roślinnością posiadają hodowlę trzody chlewnej. Państwo Towpik uczestniczą w rozwoju lokalnej społeczności. Pan Czesław m.in. przewodniczy Gminnej Spółce Wodnej, jest członkiem Rady Nadzorczej Banku, jak również członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia.


Wiesława i Ryszard Trybuchowscy – Wielotów, powiat krośnieński

Powierzchnia gospodarstwa wynosi około 164 ha, w tym 15 ha łąk. Dominują uprawy wysokojakościowych pszenic i rzepaku, w płodozmianie uwzględniane są również inne gatunki zbóż, kukurydza. W gospodarstwie uprawiane są również szparagi oraz sukcesywnie rozwija się chów bydła mięsnego (obecnie stado liczy kilkanaście sztuk). Jest wiceliderem Grupy Odnowy Wsi Wielotów, dzięki której pozyskano środki z funduszy unijnych na modernizację i remont byłej szkoły, w celu utworzenia świetlicy wiejskiej. Prowadzi rachunkowość – rozlicza VAT, prowadzi również rachunkowość rolną –FADN przy współpracy doradcy z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Rolnik aktywnie uczestniczy w wielu szkoleniach i warsztatach organizowanych przez LODR Kalsk, również sam często udostępnia swoje gospodarstwo do przeprowadzenia w nim warsztatów szkoleniowych. Pan Ryszard Trybuchowski, zdecydowanie należy do liderów, w swoim środowisku. Od lat sukcesywnie powiększa swoje gospodarstwo, systematycznie inwestując w maszyny i urządzenia rolnicze, poprawiające jakość i wydajność ale również bezpieczeństwo pracy.

Alicja, Krzysztof, Mateusz Wiśniewscy – Ludzisławice, powiat gorzowski

Rodzina Państwa Wiśniewskich prowadzi gospodarstwo na blisko 112 ha. Gospodarstwo Państwa Wiśniewskich jest gospodarstwem wielopokoleniowym. Niegdyś w gospodarstwie zajmowano się ogrodnictwem wraz ze szklarnią. Obecnie w gospodarstwie hodowane są zwierzęta egzotyczne – alpaki oraz ślimak jadalny. Zajmują się również uprawą zbóż oraz pozyskiwaniem siana na cele paszowe i energetyczne oraz jego sprzedaż. Prowadzą dodatkowo usługi na rzecz produkcji rolnej. Pani Alicja i Pan Krzysztof wraz z synem Mateuszem nieustannie powiększają i unowocześniają gospodarstwo. Czynnie uczestniczą w działalności społecznej poprzez pracę w Radzie Sołeckiej.

Marek Wróbel-Chomicz, Pietrzyków, powiat żarski

Pan Marek Wróbel-Chomicz jest osobą pracowitą i ambitną, chętnie służy pomocą potrzebującym i dzieli się doświadczeniem z innymi rolnikami. Gospodarstwo prowadzone jest wzorowo od ponad 30 lat. Obecnie gospodarzy na powierzchni 160 ha. Jeden z większych producentów bydła mięsnego oraz mlecznego w powiecie żarskim. Gospodarstwo utrzymuje 200 szt. bydła, w tym 65 krów mlecznych. Gospodarstwo dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Chętnie uczestniczy w wiejskich inicjatywach społecznych. Jest członkiem ,,Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pietrzyków” oraz członkiem Koła Łowieckiego ,,Leśnik” w Lipinkach Łużyckich. Odznaczony odznaką honorową ,,Zasłużony dla Rolnictwa”.



Tagi:
źródło: