| Autor: redakcja3

Współpraca z chińskim Syczuanem

W województwie lubuskim pod koniec kwietnia przebywała rządowa delegacja z chińskiej Prowincji Syczuan. Na jej czele stał gubernator Jiang Jufeng. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z władzami województwa, goście zwiedzili również atrakcji naszego regionu, w tym pałac w Mierzęcinie z winnicami.

Współpraca z chińskim Syczuanem

W czasie spotkania głos zabrał Władysław Piasecki, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej - mówił o rozwoju polskiego i lubuskiego rolnictwa, o dotychczasowej współpracy polsko – chińskiej oraz o możliwościach aktywizacji wymiany handlowej między naszymi krajami.


W czasie spotkania gubernator Jiang Jufeng zapewnił, że jest otwarty na współpracę z naszym regionem. Chińczycy szczególnie zainteresowani są inwestowaniem w branżę związaną z rolnictwem, meblarstwem i telekomunikacją.


Wizyta chińskiej delegacji może okazać się dobrym wstępem do bliższej współpracy pomiędzy naszym województwem, a Prowincją Syczuan. Region ten jest piątą co do wielkości prowincją w Chinach. Mieszka w niej 81 mln ludzi. Syczuan jest bazą przemysłu elektronicznego. W prowincji swoje centra badawczo-rozwojowe mają znane światowe koncerny. Region dysponuje też rozległymi pokładami tytanu i wanadu.


Kontakty z prowincją Syczuan będą kontynuowane, m.in. poprzez wyjazd lubuskich przedsiębiorców do Chin w 2011r.


Źródło: http://www.lir.agro.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!