Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
XVIII Lubuskie Święto Plonów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Po raz kolejny w strugach deszczu dziękowano lubuskim rolnikom za ich pracę. W 2016 roku...

Po raz kolejny w strugach deszczu dziękowano lubuskim rolnikom za ich pracę. W 2016 roku Dożynki Wojewódzkie odbyły się w Strzelcach Krajeńskich.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uroczystości rozpoczęły się Mszą święta w Kolegiacie pw. Matki Bożej Różańcowej. Następnie ulicami miasta przeszedł tradycyjny, barwny korowód dożynkowy, w którym uczestniczyły poczty sztandarowe. Poczet Lubuskiej Izby Rolniczej  utworzyli Marek Grabia, Ryszard Piórkowski oraz Dariusz Sosiński.
 
Pozostała część obchodów była na Stadionie Miejskim. Najpierw odbyło się poświęcenie wieńców dożynkowych, następnie wystąpili gospodarze Dożynek oraz zaproszeni goście. Lubuską Izbę Rolniczą reprezentował wiceprezes Stanisław Madej.
 
W swym wystąpieniu podziękował za trud codziennej pracy, jaką rolnicy wykonują w swoich gospodarstwach oraz za tegoroczne żniwa, które nie należały do najłatwiejszych, ze względu na ciąg nieprzychylnych zdarzeń, jakie miały miejsce podczas całego okresu wegetacyjnego. Najpierw wiosenne wymarznięcia i susza, a potem opady uniemożliwiające prawidłowe, terminowe zbiory. Spowodowało to obniżkę wydajności o ok. 30%, dodatkowo w tym roku ceny skupu zbóż są niższe o 20-30%, czyli rolnik poszkodowany jest podwójnie. Następnie odbyło się widowisko obrzędowe.
 
Starostami tegorocznego lubuskiego święta plonów byli Dorota Tracz oraz Remigiusz Smolec.
 
W tym roku na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. W tym roku do konkursu zgłoszono 23 wieńce. W kategorii wieniec tradycyjny – 17, w kategorii wieniec współczesny – 6. Komisja w składzie: Dorota Kruszyna – przewodnicząca, Jolanta Domoradzka – sekretarz, Bogusław Kierus, Barbara Kucharska i Urszula Szadyko – członkowie; dokonali oceny wieńców.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Lubuski Złoty Kłos 2016
 • Lubuski Złoty Kłos 2016

  7 października 2016 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu Lubuska Izba Rolnicza organizuje Galę IV edycji Lubuskiego Złotego Kłosa, która będzie okazją do spotkania branży rolnej województwa...
 • XVIII Lubuskie Święto Plonów
 • XVIII Lubuskie Święto Plonów

  Po raz kolejny w strugach deszczu dziękowano lubuskim rolnikom za ich pracę. W 2016 roku Dożynki Wojewódzkie odbyły się w Strzelcach Krajeńskich.
 • Debata Rolna 2016
 • Debata Rolna 2016

  W dniu 1 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyły się obchody Jubileuszu XX-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej, których ważnym elementem była Debata Rolna 2016.
 • XX lat Lubuskiej Izby Rolniczej
 • XX lat Lubuskiej Izby Rolniczej

  W dniu 1 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze obchody Jubileuszu XX-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej rozpoczęła Rota Marii Konopnickiej.
 • Nowe władze w Lubuskiej Izbie Rolniczej
 • Nowe władze w Lubuskiej Izbie Rolniczej

  W dniu 6 lipca br. odbyło się I Walne Zgromadzenie Lubuskiej Izby Rolniczej V kadencji. Jako pierwszy głos zabrał ustępujący prezes LIR Władysław Piasecki, który nie ukrywając wzruszenia...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl