| Autor: aphpolska

FTNON DOFRA prezentuje nową maszynę do obierania cebuli

Wydajność. Higiena. Wygoda. To główne cechy nowej maszyny do obierania cebuli opracowane przez FTNON DOFRA we współpracy z Gills Onions i amerykańskiej USDA. Projekt, komponenty i materiały zostały specjalnie dobrane, aby zapewnić nowej maszynie bezkonkurencyjny wynik we wszystkich wymienionych wyżej punktach. Nowa maszyna, o maksymalnej wydajności 120 cebul na minutę, zostanie wprowadzona na rynek europejski w 2017 roku pod nazwą MOP-200.

FTNON DOFRA prezentuje nową maszynę do obierania cebuli
 Wygląd

Nawet na pierwszy rzut oka jest oczywiste, że MOP-200 wygląda inaczej niż istniejące maszyny. Eleganckie linie, bardzo niewiele wystających elementów i sterowanie zintegrowane z konstrukcją dają maszynie całkowicie niepowtarzalny wygląd. Ale wygląd nie jest głównym powodem, dlaczego FTNON DOFRA wybrał ten projekt. Celem projektu jest, po pierwsze, aby urządzenie było łatwe w obsłudze, czyszczeniu i konserwacji, a po drugie uzyskanie optymalnej wydajności obierania.
 
Nowy standard higieny

Wymagania w zakresie higieny w sektorze spożywczym cały czas są coraz bardziej rygorystyczne. Istnieje coraz większy nacisk na zapobieganie źródłom bakterii, a problem zanieczyszczenia przykuwa pełną uwagę rządów, konsumentów i inspektoratów ochrony zdrowia. Nowa maszyna MOP-200 jest w pełni przygotowana do spełnienia tych wymogów poprzez swoją konstrukcję i wybór komponentów.

Wygoda

Dzięki wygodzie i dostępnej przestrzeni sprzątania i pracy, MOP-200 wyznacza nowe standardy w branży obierania cebuli. Urządzenie jest znacznie prostsze w użyciu. Ponadto, nowa maszyna nie musi być podniesiona a główna część urządzenia może być umieszczona nieco powyżej podłogi hali produkcyjnej, oszczędzając na platformach i miejscu w ogóle. Operatorzy, sprzątaczki i personel serwisowy może zatem wykonywać swoją pracę z poziomu podłogi.


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: