| Autor: redakcja

Lely rozpoczyna rewolucję w przetwórstwie mleka

Lely przedstawiła dziś innowacyjny system do przerobu mleka już w gospodarstwie - Lely Orbiter. Ten nowy automatyczny system działa 24 godziny na dobę i został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności. System przetwarza mleko surowe, pozyskiwane bezpośrednio z robota udojowego na mleko spożywcze, trafiające do butelek. Koncepcja Lely Orbiter oferuje rolnikom nowe możliwości wprowadzania na rynek własnego mleka, wspierania ich zrównoważonej przyszłości i pozwala sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających konsumentów.

Lely rozpoczyna rewolucję w przetwórstwie mleka
Alexander van der Lely, CEO firmy Lely, przedstawił tę nową koncepcję podczas specjalnie przygotowanego wydarzenia - Yellow Revolution : "Nowy system Lely Orbiter będzie oferował rolnikom inteligentny sposób wytwarzania wysokiej jakości produktów mlecznych oraz zwiększania wartości konsumpcyjnej ich mleka. System zapewnia wysokie standardy jakości, porównywalne do tych osiąganych w warunkach przemysłowych. Jakość i smak mleka są doskonale zachowane, ponieważ bezpośrednie przetwarzanie w gospodarstwie jest znacznie szybsze i oferuje krótszą drogę między krową a konsumentem. Ten innowacyjny system może oddzielnie przetwarzać mleko uzyskane od całego stada lub tylko od jego wybranej części. Dzięki temu rolnik może działać elastycznie i zwiększać efektywność produkcji. Konsumenci będą mogli prześledzić drogę wytwarzanych produktów mlecznych z poziomu każdego stada ".

Przyszłość dla rolników

 
System do przetwarzania mleka w gospodarstwie został tak zaprojektowany, aby był przyszłościowym rozwiązaniem dla rolników, zwiększającym ich dochody z produkcji mleka. Takie mleko jest bardziej atrakcyjne rynkowo, gdyż ma większą wartość odżywczą i bezpośrednio trafia do konsumenta. System ten umożliwia rolnikom wyróżnienie się na rynku mleczarskim i odkrywanie nowych możliwości. Wyższe dochody pozwalają im również sprostać zmieniającym się wymaganiom konsumentów i inwestować w
zrównoważoną przyszłość gospodarstw.


Tagi:
źródło: