| Autor: mikolaj

Niska sprzedaż przyczep rolniczych w sierpniu 2014 r.

W sierpniu 2014 roku w Polsce zarejestrowano 457 nowych przyczep rolniczych. Wynik ten jest zatem niższy o 57% w stosunku co poprzedniego miesiąca oraz wyższy o 0,2% w odniesieniu do sierpnia 2013 r.

Niska sprzedaż przyczep rolniczych w sierpniu 2014 r.

Sprzedaż przyczep rolniczych

Jak wskazują  dane opublikowane przez Martin&Jacob w pierwszych ośmiu miesiącach 2014 r. zarejestrowano już 4346 przyczep rolniczych. Sierpniowa sprzedaż na poziomie 457 przyczep jest o 594 sztuki niższa o tej z poprzedniego miesiąca. Ponadto, liczba rejestracji przyczep w ubiegłym miesiącu była również o 0,2% wyższa (1 szt.) w stosunku do sierpnia 2013 r.

Zdaniem ekspertów słaba sprzedaż przyczep rolniczych w sierpniu jest, podobnie jak w przypadku ciągników rolniczych, wynikiem sezonowego spadku zapotrzebowania na typu sprzęt. Zdecydowana większość rolników wyposażyło swoje gospodarstwa przed żniwami. Od sierpnia obserwuje się wyraźny spadek zainteresowania maszynami.

Bieżący rok jest najlepszy dla firmy Pronar, która co miesiąc powiększa przewagę nad konkurencją. W sierpniu zarejestrowano aż 153 przyczepy tego producenta, co stanowiło 14% spadek ilości zarejestrowanych przyczep w stosunku do analogicznego okresu w 2013 r. Bardzo dobre wyniki sprzedaży w minionym miesiącu sprawiły, iż sprzedaż mierzona od początku roku jest jednak dalej lepsza od ubiegłorocznej o 2,4%. Udział przyczep producenta w rynku w wynosi 34,8% (-0,1%).

Czytaj także: Sprzedaż ciągników rolniczych w sierpniu 2014 r.

Zarówno w ogólnym, jak i miesięcznym zestawieniu drugim najchętniej wybieranym producentem z 14,6% (bez zmian) udziałem w rynku jest Metal-Fach. W sierpniu 2014 roku przyczepy tej firmy wybrano 66 razy (+15,8% w stosunku sierpnia 2013). Licząc od początku roku sprzedaż przyczep Metal-Fach wynosi 634 sztuki (+8,4% od początku roku).

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!