| Autor: mikolaj

Niższa sprzedaż ciągników rolniczych w sierpniu 2014 r.

W sierpniu 2014 r. sprzedaż ciągników rolniczych była zdecydowanie niższa niż w poprzednich miesiącach. Liczba rejestracji ciągników rolniczych ukształtowała się bowiem na poziomie o 30% (-436 szt.) mniejszym niż w lipcu br. osiągając pułap 1007 sztuk.

Niższa sprzedaż ciągników rolniczych w sierpniu 2014 r.

Sprzedaż ciągników rolniczych

Po bardzo dobrych ostatnich miesiącach na rynku ciągników rolniczych pojawiły się oczekiwane spadki. W sierpniu producenci maszyn zazwyczaj spotykają się z gorszą stroną sezonowości sprzedaży i tak stało się i w tym roku. Liczba sprzedanych ciągników w ubiegłym miesiącu jest niższa od zeszłorocznej jedynie o 48 sztuk (-4,6%), a spadki odczuła większość producentów. Warto również wspomnieć, iż w sierpniu 2014 r. sprzedaż ciągników rolniczych mierzona od początku roku przekroczyłą barierę 10 tys. i wyniosła 10 076 maszyn.

Zobacz także: Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2014 r.

New Holland

W sierpniu ponownie dobrą formę i pierwsze miejsce w zestawieniu miesięcznym i rocznym utrzymał New Holland, który co miesiąc systematycznie powiększa przewagę nad konkurentami W ósmym miesiącu 2014 roku zarejestrowano 199 ciągników producenta, co stanowiło wartość wyższą o 7% w relacji do tego samego miesiąca w roku ubiegłym. Łączna sprzedaż na poziomie 1880 ciągników jest jednak cały czas gorsza od ubiegłorocznej o 4,4%. Udział New Holland w rynku ciągników w sierpniu br. wyniósł 18,7% (+0,2%).

John Deere

Na drugiej pozycji w ogólnym zestawieniu umocnił się John Deere z sierpniową sprzedażą w wysokości 177 ciągników. Wynik ten jest jednak o ponad 9% gorszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tą chwilę John Deere może się także pochwalić także 12,5% (+0,5%) udziałem w rynku z łączną sprzedażą na poziomie 1263 maszyn (o 28% mniej w relacji do 2013 r.).

Zetor

Ponownie gorsze wyniki niż w 2013 roku odntowano w przypadku Zetora. W sierpniu producent sprzedał tylko 97 ciągników, notując 11,7% (-0,3%) udział w rynku. Wynik ten był trzecim w miesięcznym zestawieniu i niewiele przewyższał czwartą w sierpniu Kubotę. Liczba ciągników sprzedanych przez czeskiego producenta od początku roku wynosi 1181 sztuk, a wyniki sprzedaży notowane przez firmę są gorsze o 26,5% w relacji do sierpnia 2013 r. Z kolei licząc od początku 2014 roku aktualna sprzedaż Zetora jest niższa o ponad 17% w stosunku do poprzedniego roku.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!