| Autor: mikolaj

Sprzedaż przyczep rolniczych. Do września zarejestrowano o 16% więcej przyczep niż rok temu

We wrześniu 2015 r. odnotowano kolejny spadek sprzedaży przyczep rolniczych w Polsce. W ubiegłym miesiącu rejestracji poddano 310 przyczep rolniczych, a zatem mniej o 14% niż w sierpniu br. oraz o 25% w stosunku do analogicznego miesiąca w 2014 r. Licząc od początku roku sprzedaż jest jednak w dalszym ciągu wyższa o prawie 16%.

Sprzedaż przyczep rolniczych. Do września zarejestrowano o 16% więcej przyczep niż rok temu

Sprzedaż przyczep rolniczych we wrześniu 2015 r.

Łączna liczba rejestracji przyczep rolniczych w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku przekroczyła już poziom 5,5 tys. szt. i wyniosła 5517 sztuk, co jest wynikiem o 15,9% wyższym wobec poprzedniego roku. Za dobrą sprzedaż w 2015 r. odpowiada duża liczba ich rejestracji w pierwszym półroczu, kiedy to bite były wszelkie rekordy. Wiele wskazuje na to, że bieżący rok na rynku przyczep rolniczych będzie jednym z najlepszych w historii. Zdaniem analityków, w czwartym kwartale 2015 r. należy spodziewać się utrzymania sprzedaży na obserwowanym obecnie poziomie. Większość rolników, która zamierzała zakupić w tym roku przyczepę rolniczą zrobiła to już bowiem wcześniej. 

Sprzedaż przyczep rolniczych Pronar

Bezsprzecznym liderem rynku przyczep rolniczych w Polsce jest Pronar. We wrześniu zarejestrowano 111 nowych przyczep tego producenta, co stanowiło spadek w stosunku do analogicznego okresu w 2014 r. o prawie 24%. Licząc od początku roku sprzedaż przyczep Pronar była wyższa o ponad 31%. W omawianym czasie udział przyczep producenta w rynku oszacowano na prawie 40%.

Sprzedaż przyczep rolniczych Metal-Fach

Drugim najchętniej wybieranym producentem z 14,5% udziałem w rynku był Metal-Fach. We wrześniu 2015 r. producent z Sokółki umocnił swoją pozycję, gdyż przyczepy tej firmy wybrano 54 razy, co stanowiło wielkość wyższą o 10% w stosunku do tego samego okresu w 2014 r. Licząc od początku roku sprzedaż przyczep firmy Metal-Fach, na poziomie 801 sztuk, jest o ponad 17% wyższa.

Sprzedaż przyczep rolniczych Metaltech

Trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu zajął Metaltech. Wrześniowa sprzedaż producenta na poziomie 12 przyczep była o ponad 70% niższa wobec września w 2014 r. Łączna liczba rejestracji przyczep rolniczych firmy Metaltech w pierwszym półroczu br. wyniosła 624 sztuki i była o 0,3% mniejsza wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!