| Autor: mikolaj

Sprzedaż przyczep rolniczych we wrześniu 2014 r.

We wrześniu 2014 roku w Polsce zarejestrowano 415 nowych przyczep rolniczych. Wynik ten jest zatem niższy o 42 szt. w stosunku co poprzedniego miesiąca oraz wyższy o 70 szt. w odniesieniu do września 2013 r.

Sprzedaż przyczep rolniczych we wrześniu 2014 r.

Sprzedaż przyczep rolniczych

Jak wynika z danych zamieszczonych przez Martin&Jacob w pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 r. zarejestrowano 4761 przyczep rolniczych. Wrześniowa sprzedaż na poziomie 415 przyczep jest o 42 sztuki niższa o tej z poprzedniego miesiąca. Ponadto, liczba rejestracji przyczep w ubiegłym miesiącu była również o 20% wyższa (70 szt.) w stosunku do września 2013 r.

Zdaniem ekspertów słaba sprzedaż przyczep rolniczych wynika z tego, że w dalszym ciagu znajdujemy się poza sezonem zakupowym. Obecnie mamy do czynienia ze spadkiem zapotrzebowania na typu sprzęt, który obserwuje się także w odniesieniu do sprzętu używanego. W relacji rocznej zauważalna jest jednak zwyżka sprzedaży, przede wszystkim obejmująca pięciu "największych" producentów.

Sprzedaż przyczep rolniczych Pronar

Rok 2014 jest zdecydowanie najlepszy dla firmy Pronar, która co miesiąc bardzo znacząco powiększa przewagę nad konkurencją. We wrześniu zarejestrowano 146 przyczep tego producenta, co stanowiło ponad 17% spadek ilości zarejestrowanych przyczep w stosunku do analogicznego okresu w 2013 r. Bardzo dobre wyniki sprzedaży w minionym miesiącu sprawiły, iż sprzedaż mierzona od początku roku jest lepsza od ubiegłorocznej o 3,6% (+1,2%). Udział przyczep producenta w rynku w wynosi 34,8% (bz.).

Czytaj także: Sprzedaż ciągników rolniczych we wrześniu 2014 r.

Sprzedaż przyczep rolniczych Metal-Fach

Zarówno w ogólnym, jak i miesięcznym zestawieniu drugim najchętniej wybieranym producentem z 14,3% (-0,3%) udziałem w rynku jest Metal-Fach. We wrześniu br. przyczepy tej firmy wybrano 49 razy (+29% w stosunku września 2013 r.). Licząc od początku roku sprzedaż przyczep Metal-Fach wynosi 683 sztuki, co stanowi wartość o prawie 10% lepszą licząc od początku roku.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: