| Autor: mikolaj

Zetor liderem po pierwszym kwartale 2016 r.

Sprzedaż ciągników rolniczych w pierwszym kwartale 2016 roku ukształtowała się na poziomie niespełna 2 tys. sztuk. Po pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku liderem na rynku był Zetor, za którym uplasowały się kolejno New Holland i John Deere.

Zetor liderem po pierwszym kwartale 2016 r.

Sprzedaż ciągników rolniczych

Od stycznia do marca 2016 r. sprzedano 1970 nowych traktorów, a zatem o 28% mniej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. W samym marcu sprzedaż sięgnęła 932 sztuk i była o prawie 400 i ponad 600 sztuk niższa niż rok i dwa lata temu. Relatywnie niski popyt na ciągniki rolnicze wynika z braku unijnych dotacji. Bez zewnętrznego wsparcia niewielu rolników decyduje się na zakup. Mniejsza niż rok temu jest również sprzedaż maszyn z drugiej ręki, która skurczyła się o 14%. W ocenie ekspertów w 2016 r. rynek raczej już nie urośnie do poziomu ubiegłorocznego.

Po pierwszym kwartale 2016 r. liderem na rynku ciągników jest Zetor. Drugie miejsce z niewielką stratą do prowadzącego zajmuje New Holland, a na trzeciej pozycji plasuje się John Deere.
 

Sprzedaż ciągników Zetor


Pierwsze miejsce na podium z niewielką przewagą nad kolejnym konkurentem zajmuje Zetor. W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. czeskiemu producentowi udało się sprzedać 312 ciągników rolniczych. Łączna sprzedaż ciągników firmy Zetor od początku br. była jednak o ponad 21% gorsza wobec tego samego okresu w ubiegłym roku. Po I kwartale 2016 r. udział firmy w rynku wynosił 15,8%.


Sprzedaż ciągników New Holland


Na koniec marca 2016 r. pozycję wicelidera sprzedaży ciągników rolniczych zajął New Holland. W omawianym czasie producent sprzedał 306 maszyn, tj. o 6 sztuk mniej niż Zetor. Licząc od początku roku liczba sprzedanych ciągników tej firmy była o prawie 32% niższa niż w roku ubiegłym. Udział New Holland w rynku wyniósł 15,5%.


Sprzedaż ciągników John Deere


Trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu zajął John Deere z liczbą rejestracji w I kwartale br. wynoszącą 256 ciągników. Wynik ten był aż o 40% gorszy w stosunku do sprzedaży z 2015 r. Producent może się pochwalić 13-procentowym udziałem w rynku.


Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: