66 Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej - EAAP w Polsce. Spotkanie organizacyjne

Dnia 20 lutego br. podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk spotkał się z przedstawicielami Europejskiej Federacji Zootechnicznej (European Federation of Animal Sience – EAAP) i Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego.

66 Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej - EAAP w Polsce. Spotkanie organizacyjne
Omawiana była organizacja 66 Zjazdu EAAP, który odbędzie się w Polsce w dniach od 31 sierpnia do 4 września 2015 roku. Polska będzie już po raz trzeci gospodarzem tak ważnego wydarzenia. Organizatorem 66 Zjazdu EAAP będzie Polskie Towarzystwo Zootechniczne, które wspólnie z Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt zajmie się pracami organizacyjnymi niezbędnymi do przygotowania i przeprowadzenia Zjazdu, a także jego promocją. Zjazd ten będzie niepowtarzalną okazją do zaprezentowania osiągnięć naukowych i produkcyjnych polskiej hodowli, a także polskiej myśli naukowo-technicznej.

Europejska Federacja Zootechniczna zrzesza naukowców i praktyków, a także przedstawicieli administracji rządowej związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy. Jej celem jest promowanie coraz lepszych warunków ekonomicznych i organizacyjnych dla nauki i produkcji zwierzęcej.

Doroczne zjazdy stanowią najważniejsze formy wymiany informacji i dyskusji na temat problemów produkcji zwierzęcej w Europie i jedno z najważniejszych na świecie. EAAP, będąc prestiżową organizacją, przyciąga uczestników z całego świata – w jego spotkaniach biorą udział reprezentacji wszystkich kontynentów. Przewiduje się, że w 66 Zjeździe EAAP w Polsce weźmie udział ponad 1000 osób z całego świata.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!