Aktywność ministra na rzecz reformy WPR

Minister Marek Sawicki uczestniczył dziś w debacie z przedstawicielami niemieckich organizacji pozarządowych z obszaru rolnictwa i ochrony środowiska, na temat kształtu Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku.

Aktywność ministra na rzecz reformy WPR

Spotkanie zostało zorganizowane w siedzibie Ambasady RP w Berlinie.

Organizacje te, zrzeszone w tzw. „Platforme Agrarna”, wypracowały wspólne stanowisko zawierające postulaty oraz wizję zreformowanej unijnej polityki rolnej. Jest ono znacznie bardziej proreformatorskie niż stanowisko rządu federalnego.


Minister Sawicki zaprezentował polską propozycję reformy WPR oraz wziął udział w dyskusji z przedstawicielami strony niemieckiej. Debata została zorganizowana wspólnie przez polski resort rolnictwa i „Platforme Agrarna”.


W godzinach popołudniowych minister Marek Sawicki spotkał się z Przewodniczącym Komisji Wyżywienia, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów Bundestagu Hansem-Michaelem Goldmannem. Tematem rozmowy była również przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!