Audyt KE w związku z wystąpieniem ASF

Dnia 26 lutego 2014 r. rozpoczęła się wizyta Wspólnotowego Weterynaryjnego Zespołu do Spraw Kryzysowych (Community Veterinary Emergency Team), w której współuczestniczą przedstawiciele Unii Celnej oraz Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE).

Audyt KE w związku z wystąpieniem ASF

Plan wizyty przedstawia się następująco:

- 26 lutego - Spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Weterynarii, Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, Policji, Służby Celnej, Służby Leśnej oraz MRiRW. W godzinach popołudniowych planowany jest wyjazd delegacji do powiatu sokólskiego w województwie podlaskim.

- 27 lutego - Wizyta w Powiecie Sokólskim oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.

- 28 lutego – spotkanie podsumowujące w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rolą grupy ekspertów jest wsparcie działań podejmowanych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej na obszarach, na których wyznaczona została strefa buforowa na mocy decyzji Komisji z dnia 18 lutego 2014 r. nr 2014/100/UE dotyczącej niektórych tymczasowych środków ochronnych w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w Polsce.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!