Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Cenę gruntów powinien wyznaczać rzeczoznawca w oparciu o wartość produkcyjną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 15 kwietnia 2015 r. ministerstwo rolnictwa odwiedziła grupa gospodarzy z powiatu...

W dniu 15 kwietnia 2015 r. ministerstwo rolnictwa odwiedziła grupa gospodarzy z powiatu sokołowskiego oraz słupeckiego. Z przybyłymi na szkolenie rolnikami spotkał się minister Sawicki, który przy okazji poruszył kwestię ustawy mającej ułatwić nabywanie gruntów przez rolników indywidualnych na powiększenie ich gospodarstw.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rolnicy, podczas specjalnego szkolenia, otrzymali informacje dotyczące tego, jak wyglądają nowe zasady przyznawania dopłat bezpośrednich oraz nowe zasady starania się o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pracownicy resortu szczegółowo tłumaczyli zasady wypełniania wniosków oraz zawiłości towarzyszące poszczególnych działań PROW-u.

Uczestnicy szkolenia spotkali się również z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Marek Sawicki podkreślił, że nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020 została ukierunkowana na wsparcie średnich gospodarstw.

Podczas rozmowy z rolnikami minister Sawicki odpowiadał na pytania dotyczące między innymi uwolnienia w przyszłym roku rynku ziemi rolniczej. Szef resortu rolnictwa poinformował, że w Sejmie trwają prace nad ustawą, która ma ułatwić nabywanie gruntów przez rolników indywidualnych na powiększenie ich gospodarstw.

– Taka ustawa powinna powstać przed sejmowymi wakacjami. Ziemię będzie mógł sprzedać każdy kto chce, ale przepisy będą wyznaczać osoby, które będą mogły kupić. Cenę gruntów powinien wyznaczać rzeczoznawca w oparciu o wartość produkcyjną – podsumował minister Sawicki.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl