Choinka szkół rolniczych

52 bombki szkół rolniczych udekorowały choinkę, która stoi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To już tradycja. Co roku w ministerstwie stoi choinka, która jest udekorowana świątecznymi bombkami choinkowymi przygotowanymi przez uczniów szkół rolniczych, nad którymi nadzór sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Każda z 52 szkół sama przygotowała bombkę choinkową.

 Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki kształcenia wszystkim naszym szkołom rolniczym – zapewnił szef resortu zwracając uwagę na współczesne wyzwania stojące przed rolnictwem. – Rolnictwo jest bardzo skomplikowaną sferą działalności. Może oddziaływać na środowisko zarówno szkodliwie, jak i pozytywnie. Dobrze prowadzone gospodarstwo rolne może być odpowiedzią Polski na wyzwania współczesności – powiedział Minister Krzysztof Jan Ardanowski

 
Minister Jan Krzysztof Ardanowski podziękował nauczycielom za ich trudną pracę. Podkreślił za pracę,  wielką służbę na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa, na rzecz jego przemian.
 
– W kształceniu młodych ludzi oprócz najnowszej wiedzy fachowej bardzo ważne jest też przekazanie wartości dotyczących tradycji i historii. Gdyby nie polska wieś, jej zaangażowanie, siła i tradycja nie byłoby dziś wolnej Polski – podkreślił minister.
 
Szef resortu zwrócił również uwagę na szybkość zmian zachodzących w rolnictwie i coraz szerszy udział nowoczesnych technik i technologii, które stosowane są w produkcji rolnej. – Wykorzystujemy komputery, roboty, automaty. Zaczynają być stosowane drony – stwierdził minister.
 
Szef resortu podkreślił, że te współczesne osiągnięcia nauki stosowane są w rolnictwie precyzyjnym, które nie tylko obniża koszty dzięki bardzo dokładnemu dozowaniu odpowiednich środków np. ochrony roślin, ale pozwala jednocześnie na zwiększenie ochrony środowiska. Podobnie też precyzyjna orka i inne prace polowe wykorzystujące te osiągnięcia wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa.
 
Życząc młodzieży udanych, rodzinnych świat Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym 2019 roku minister Jan Krzysztof Ardanowski apelował do nauczycieli i uczniów o aktywność w życiu społecznym, w swojej miejscowości.


Tagi:
źródło: