Forum Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej w Krasnodarze

Podsekretarz stanu Marian Zalewski uczestniczył w II edycji polsko-rosyjskiego Forum Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej, które odbyło się 25-26.11.2010r.

 

Polska delegacja, której przewodniczył wiceminister, składała się z przedstawicieli MRiRW, ARR oraz firm sektora rolno-spożywczego. Ze strony rosyjskiej w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele administracji państwowej, pod przewodnictwem zastępcy ministra rolnictwa Aleksandra Leonidowicza Czernogorowa.

 

Uczestnicy Forum zwiedzili Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe JUGAGRO-2010, na których swoje produkty zaprezentowało ponad 600 wystawców z 31 regionów Rosji i 31 państw, w tym z Polski. Program Forum obejmował również spotkanie w Kubańskim Państwowym Uniwersytecie Rolniczym, będącym jednym z liderów rolniczych ośrodków akademickich w Rosji oraz wizytę w dwóch firmach branży rolnej.

 

Podczas rozmów podkreślano konieczność aktywizacji kontaktów między polskimi i rosyjskimi przedsiębiorcami. Wskazano na potrzebę nawiązywania współpracy regionalnej pomiędzy polskimi województwami a regionami rolniczymi Federacji Rosyjskiej oraz uczelniami rolniczymi i instytutami naukowo-badawczymi. Przedstawiciele strony rosyjskiej zachęcali do prowadzenia inwestycji w rosyjskim sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego.

 

Przewodniczący obu delegacji omówili stan relacji dwustronnych w sektorze rolnym, w tym w szczególności kwestię polskiego eksportu owoców i warzyw do Federacji Rosyjskiej oraz funkcjonowanie unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

 

Żródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!