Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Kolejne szkolenia z PROW 2014-2020

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi odwiedzili rolnicy z gmin Lubartów oraz Grabów z...

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi odwiedzili rolnicy z gmin Lubartów oraz Grabów z województwa lubelskiego. Podczas wizyty pracownicy resortu przedstawili nowe zasady wypłacania płatności obszarowych w 2015 roku oraz szczegółowe zasady rozdysponowania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rolników podczas szkolenia odwiedził minister rolnictwa Marek Sawicki, który omówił miedzy innymi spawy związane z zakończeniem kwotowania produkcji mleka. Zdaniem ministra należy się spodziewać, że tuż po uwolnieniu ceny skupu mleka mogą pójść do góry, gdyż mleczarnie zaczną ostro konkurować o surowiec na rynku. Zdaniem Marka Sawickiego czeka nas również przyspieszony proces konsolidacji podmiotów skupowych, gdyż na dłuższą metę nie da się utrzymać wyniszczającej polsko-polskiej konkurencji.

Marek Sawicki poinformował również rolników z województwa lubelskiego o toczących się właśnie pracach parlamentarnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej.


– Nie do zaakceptowania jest to, że rolnik może sprzedać główkę kapusty, ale już do sprzedaży szatkowanej kapusty, musi zakładać firmę – powiedział minister Sawicki.  Jednocześnie minister zachęcał rolników do tworzenia tzw. MOL-i przypominając, że wprawdzie do tego typu działalności trzeba założyć firmę, ale w nowym PROW 2014-2020 czekają dotacje rzędu 300 tys. zł.

Rolnicy pytali ministra m.in. o termin rozpoczęcia nowych naborów wniosków. Zdaniem szefa resortu rolnictwa naborów na pierwsze działania w ramach PROW należy spodziewać się pod koniec drugiego kwartału tego roku.

– Moją wolą jest, aby było to jak najszybciej, ale jednocześnie dużo zależy też od gotowości  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – podsumował Marek Sawicki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl