List ministra rolnictwa do komisarzy UE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wystosował listy do komisarzy Unii Europejskiej w związku z wprowadzeniem przez Federację Rosyjską embarga na polskie owoce i warzywa.

List ministra rolnictwa do komisarzy UE

Pisma zostały skierowane do komisarza Komisji Europejskiej ds. zdrowia Tonio Borga, Komisarza Komisji Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Daciana Ciolosa oraz komisarza Komisji Europejskiej ds. handlu Karla De Gucht`a.

Minister Sawicki zwraca się w nich o możliwość spotkania w możliwie najbliższym terminie. Podkreśla, że wprowadzone 1. sierpnia br. przez Federację Rosyjską embargo na niektóre produkty sektora owoców i warzyw z Polski jest decyzją polityczną, będącą retorsją na sankcje finansowo-gospodarcze wprowadzone przez Unię Europejską. Minister zwraca uwagę, że łączne straty dla polskiego sektora owoców i warzyw mogą wynieść w efekcie około 500 mln euro.


W skierowanych do unijnych komisarzy listach szef polskiego resortu rolnictwa wyraża oczekiwanie Polski, że w duchu solidarności europejskiej, wdrożone zostaną odpowiednie działania ograniczające negatywne skutki rosyjskiego embarga zarówno dla polskich, jak i pozostałych producentów owoców i warzyw w Unii Europejskiej.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!