Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
M. Sawicki: Zawód rolnika jest trudnym, ale pięknym zawodem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


– Na przyszłość rolnictwa patrzę z nadzieją. Człowiek, aby żyć musi mieć dostarczany...

– Na przyszłość rolnictwa patrzę z nadzieją. Człowiek, aby żyć musi mieć dostarczany pokarm. Tymczasem w wielu regionach świata nie da się go wyprodukować, a my mamy sprzyjający klimat. Choć jest jeszcze wiele do zrobienia, to jestem przekonany, że to Wy młodzi najlepiej wykorzystacie ten potencjał – powiedział minister Marek Sawicki podczas uroczystego rozpoczęciu roku szkolnego. Wydarzenie, w którym uczestniczył szef resortu rolnictwa odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Minister Sawicki zwrócił uwagę, że zawód rolnika jest trudnym, ale pięknym zawodem, łączącym w sobie wiele dziedzin. – Rolnik musi znać się nie tylko na uprawie czy hodowli, musi być również dobrym ekonomistą. To trudny zawód, gdyż nawet jeżeli włożymy całą swoja wiedzę i umiejętności, będziemy pielęgnowali i dbali na każdym etapie produkcji, to i tak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego i nie wiemy jakie finalnie będą zbiory – dodał minister.

Marek Sawicki odniósł się w ten sposób do strat spowodowanych suszą. – Wiosną warunki atmosferyczne sprzyjały i sytuacja w rolnictwie była dobra. Jednak wystarczyło kilka tygodni wysokich temperatur i brak opadów, aby zniweczyć wysiłki producentów rolnych.


Szef resortu rolnictwa poinformował, że na temat strat rozmawiał m.in. podczas spotkania państw Trójkąta Weimarskiego z ministrami rolnictwa Francji i Niemiec. – Zwróciłem moim kolegom uwagę, że dużo wcześniej podejmowałem temat mikro i małej retencji wodnej. Sugerowałem, aby te działania były brane pod uwagę przy tworzeniu nowych, unijnych regulacji – poinformował Marek Sawicki.

Minister zachęcał uczniów do nauki i rozwijania zainteresowań. Poprosił, aby pamiętali również o kulturze i kultywowaniu tradycji. Zwrócił uwagę na nowe możliwości wynikające z działania młody rolnik w ramach PROW 2014-2020. – Mamy najwięcej młodych rolników spośród państw Unii Europejskiej – tam odsetek osób poniżej 40 roku życia wynosi średnio 7,5 %, u nas to około 1/3 wszystkich rolników. To nasz atut – podkreślił Marek Sawicki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? -4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl