Minister Kalemba na Agro Show 2013 w Bednarach

W piątek 20 września Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2013 w Bednarach odwiedził minister rolnictwa i rozwoju wsi, Stanisław Kalemba.

Minister Kalemba na Agro Show 2013 w Bednarach

Tegoroczna, jubileuszowa edycja przebiegała pod hasłem: „Dla Rolnika. Dla Natury”. Ta plenerowa impreza tradycyjnie przyciągnęła wszystkie liczące się firmy z branży techniki rolniczej, które chcą zaprezentować swoją najnowszą ofertę. Łącznie było to 740 wystawców z 20 krajów. Agro Show w Bednarach stanowi bardzo dobrą płaszczyznę porównawczą zastosowanych rozwiązań technicznych i ich wpływu na jakość pracy poszczególnych maszyn, a także różnorodnych technologii. Wynika to z przyjętej formuły pokazu maszyn w pracy na specjalnie przygotowanych do tego celu. Dzięki temu potencjalni nabywcy mogą się przekonać bezpośrednio o możliwościach danej maszyny lub urządzenia.

AGRO SHOW to tradycyjnie również miejsce wielu seminariów. Natomiast w specjalnie przygotowanych punktach doradczych rolnicy mogą porozmawiać z fachowcami z różnych dziedzin.


Podczas tegorocznej edycji podobnie jak w latach ubiegłych, odbył się finał konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” - wspólnej inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Państwowej Inspekcji Pracy, związków zawodowych i organizacji rolniczych.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba, wręczając nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu, podkreślił jego znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Najlepiej świadczą o tym następujące dane – w dotychczasowych jedenastu edycjach uczestniczyło 14309 osób prowadzących indywidualnie gospodarstwa rolne oraz 972 przedsiębiorców rolnych, a tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 980 gospodarstw indywidualnych, z których komisje wojewódzkie wytypowały 16 gospodarstw indywidualnych (laureatów wojewódzkich).

Konkurs, organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jego głównym celem jest poprawa warunków pracy i życia w gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolnych oraz popularyzacja dobrych praktyk rolniczych i zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym. Konkurs ma charakter ogólnokrajowy i przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: gospodarstw indywidualnych i zakładów rolnych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!