Minister Sawicki na spotkaniu z KRIR

Parę chwil po objęciu stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z uczestnikami XII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Minister Sawicki na spotkaniu z KRIR

Dziękując za zaproszenie na posiedzenie, tuż po objęciu urzędu, minister Sawicki przedstawił najpilniejsze zadania jakie ma obecnie do wykonania.

Poinformował zebranych, że ruszył już wykup trzody chlewnej ze strefy buforowej i kolejne firmy podejmą się tego zadania dziś i jutro. W ocenie ministra ten problem powinien zostać rozwiązany w ciągu najbliższych trzech tygodni.


Szef resortu rolnictwa powiedział także o jutrzejszych rozmowach z komisarzem UE ds. zdrowia Borgiem w sprawie dookreślenia stref buforowej i zagrożenia.

Poinformował również o zmianie wniosku w sprawie zdjęcia nadwyżki wieprzowiny z dwudziestu tysięcy ton na czterdzieści tysięcy.

Minister Marek Sawicki zwrócił się do uczestników posiedzenia o pilne uwagi w sprawie PROW na lata 2014-2020. Podkreślił przy tym konieczność dokonania korekt, które zwiększyłyby środki na inwestycje i poprawę konkurencyjności.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!