MRiRW apeluje do organizacji rolniczych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, mimo zapowiadanej przez grupę związkowców z OPZZRiOR eskalacji protestów, pracuje i nadal będzie pracować zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Cały czas trwają spotkania zespołów roboczych. Efekty ich prac będą podstawą do dalszych działań rządu i ministerstwa rolnictwa - czytamy na stronie resortu rolnictwa.

MRiRW apeluje do organizacji rolniczych

- Mimo ponawianych od ponad dwóch tygodni zaproszeń przedstawiciele OPZZRiOR nie zaszczycili swoją obecnością ani jednego spotkania któregokolwiek z 7 zespołów roboczych. Podkreślamy jednak, że w przyszłym tygodniu będą one nadal pracować, a drzwi resortu są cały czas otwarte dla tych związkowców, którzy zechcą wesprzeć je merytorycznie - podkreśla MRiRW.

W ministerstwie rolnictwa cały czas trwają też intensywne prace legislacyjne związane z przygotowaniem kolejnych 9 ustaw i 69 rozporządzeń niezbędnych między innymi do uruchomienia unijnych funduszy do roku 2020. Mamy nadzieję, że wszystkie związki i organizacje rolnicze intensywnie włączą się w konsultacje społeczne tych ważnych dla polskiej wsi aktów prawnych.


- Apel o merytoryczny wkład szczególnie mocno kierujemy do związkowców z OPZZRiOR. Jest niepowtarzalna szansa na stworzenie przepisów, które zmienią polską wieś. Niestety do tej pory organizacja ta niechętnie pracowała nad ustawami i rozporządzeniami  przesyłanymi przez MRiRW do konsultacji.  W zeszłym roku OPZZRiOR otrzymał do zaopiniowania 102 rozporządzenia. Odpowiedział 36 razy nie zgłaszając żadnych uwag. - informuje resort rolnictwa

Zdaniem Ministerstwa postawa OPZZRiOR jednoznacznie pokazuje, że organizacja ta nie jest zainteresowana rozwiązywaniem zgłaszanych problemów. Polskim rolnikom pozostawiamy ocenę intencji oraz działań podejmowanych przez związkowców z OPZZRiOR.Tagi:
źródło: