MRiRW chce zrealizować wszystkie postulaty rolników

Podczas wczorajszych rozmów z OPZZRiOR związkowcy zgłosili 12 postulatów. W ministerstwie trwają pracę nad ich realizacją.

MRiRW chce zrealizować wszystkie postulaty rolników

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 7 z nich zostało już zrealizowanych, a 3 są w trakcie realizacji. W dniu dzisiejszym w ministerstwie rolnictwa trwają intensywne prace ministra Marka Sawickiego wraz z zespołem ekspertów nad mechanizmami, które pozwolą na rozwiązanie zgłaszanych przez rolników problemów.

Przypominamy, że dwa niezrealizowane jeszcze postulaty dotyczą rekompensat za kupowane kiedyś przez rolników na wolnym rynku kwoty mleczne oraz pomocy dla hodowców trzody chlewnej.

Mechanizmy te, po opracowaniu przez ministerstwo rolnictwa, zostaną przesłane do akceptacji ministrowi finansów. Dopiero wtedy otrzyma je  Komisja Europejska, która musi je notyfikować.

Nie ma możliwości, aby cały proces skrócić do kilku dni lub tygodni, czego wczoraj oczekiwali podczas rozmów związkowcy z OPZZRiOR.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!