MRiRW rozczarowane propozycją podziału pomocy dla rolników zaproponowaną przez KE

Podczas dzisiejszego, nadzwyczajnego posiedzenia Rady ds. Rolnictwa Komisja Europejska przedstawiła propozycję podziału bezpośredniej pomocy dla rolników w wysokości 420 mln euro. Polska otrzymała pomoc w wysokości 28,95 mln euro.

MRiRW rozczarowane propozycją podziału pomocy dla rolników zaproponowaną przez KE

Wprawdzie tylko cztery państwa otrzymały większe fundusze, ale zdaniem resortu rolnictwa nie rozwiązuje to problemu polskich rolników. Minister Marek Sawicki wyraził swoje rozczarowanie z powodu nie uwzględnienia przez Komisję Europejską skutków suszy.

– Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez suszę powinno powiększyć narodową kopertę pomocy dla Polski i pozostałych państw, które ucierpiały przez tę klęskę żywiołową – powiedział w Luksemburgu Marek Sawicki.

Pozostała kwota pomocy (w wysokości 80 mln euro dla wszystkich państw członkowskich) będzie przeznaczona na pomoc dla rynku mleka oraz wieprzowiny na korzystniejszych niż obecnie warunkach.

- Z zadowoleniem przyjmujemy podniesienie stawek w mechanizmie prywatnego przechowalnictwa oraz wydłużenie terminów funkcjonowania tego mechanizmu pomocy - komentuje ministerstwo rolnictwa.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!