Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
MRiRW spotkał się z przedstawicielami COPA-COGECA i CEJA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się w dniu wczorajszym, 20 dnia marca...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się w dniu wczorajszym, 20 dnia marca br., z przedstawicielami organizacji rolniczych, będących członkami COPA-COGECA i CEJA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rozmowy poświęcone były wypracowaniu wspólnych rozwiązań dla nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Minister poinformował o przedłużeniu terminu konsultacji PROW 2014-2020.


Przedstawiciele organizacji rolniczych zwrócili uwagę, iż większa pula środków powinna być skierowana bezpośrednio do rolników oraz na zwiększenie konkurencyjności gospodarstw na rynku. Podkreślili także, że w ramach PROW 2014-2020 dofinansowaniem powinny być objęte ubezpieczenia od ryzyka rynkowego, a także większe wsparcie należy skierować na rozwój mniejszych gospodarstw.

Szef resortu rolnictwa przekazał informacje o nowych propozycjach wsparcia rolników ze środków PROW 2014-2020, w tym szczególnie podmiotów aplikujących o nie w ramach tworzonych grup. Mówił o wsparciu działalności pozarolniczej prowadzonej w gospodarstwach rolnych oraz pobudzeniu rynku energetyki odnawialnej, poprzez włączenie w proces jej wytwarzania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Minister zaznaczył również, że w nowym PROW uruchomione zostaną narzędzia wsparcia finansowego dla rolników chcących wyjść z rolnictwa i przekazać swoje gospodarstwa na rzecz powiększenia innych.

Minister Sawicki zwrócił uwagę, że w ramach nowego okresu programowania należy skierować środki finansowe głównie na działania, które podniosą konkurencyjność rolnictwa i obszarów wiejskich.

Następne spotkanie ma być poświęcone tematyce płatności bezpośrednich.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl