Nowe zadania Ośrodków Doradztwa Rolniczego

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w dwudniowym spotkaniu z kadrą kierowniczą 16. wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego (ODR).

Nowe zadania Ośrodków Doradztwa Rolniczego
Wśród uczestników znajdują się również przedstawiciele Centrum Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz departamentów i biur Ministerstwa.
 
Głównym celem jest przekazanie dyrektorom ODR informacji o bieżącej działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i priorytetowych, z punktu widzenia resortu, kierunkach działalności ODR, a także wypracowanie zasad współpracy.
 
Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przekazał dyrektorom ośrodków informacje dotyczące najważniejszych zmian, jakie wynikają z wejścia w życie ustawy z 22 czerwca 2016 r. zmieniającej ustawę o jednostkach doradztwa rolniczego oraz spodziewanych efektów przejęcia nadzoru nad ośrodkami doradztwa przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Podczas drugiego dnia spotkania prelegenci z Centrum Doradztwa Rolniczego, Podlaskiego ODR oraz Śląskiego ODR zaprezentowali doświadczenia z realizacji działań na rzecz poprawy współpracy doradztwa z nauką, w szczególności w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Spotkanie zakończyła prezentacja dotycząca organizacji pracy i efektów działalności Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w szczególności w kontekście realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!