Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowe zasady sporządzania i przesyłania miesięcznych sprawozdań o udzielonej pomocy publiczne w rolnictwie lub rybołówstwie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od początku 2017 roku obowiązują nowe zasady sporządzania i przesyłania miesięcznych...

Od początku 2017 roku obowiązują nowe zasady sporządzania i przesyłania miesięcznych sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej w rolnictwie lub rybołówstwie i sprawozdań o udzielonej pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz rocznej informacji o nieudzielaniu pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wzór sprawozdania określa załącznik  nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2017 r. w sprawie sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej w rolnictwie lub rybołówstwie  oraz informacji o nieudzieleniu takiej pomocy (Dz.U. z 2017 r. poz. 120). Rozporządzenie dostępne na stronie ISAP: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20170000120

Sprawozdanie o udzielonej pomocy w rolnictwie lub rybołówstwie za każdy miesiąc roku kalendarzowego  przesyła się w Systemie Rejestracji Pomocy Publicznej (SRPP) − w terminie 30  dni od dnia następującego po ostatnim dniu miesiąca, w którym pomoc została udzielona.

Sprawozdanie o udzielonej pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie za każdy miesiąc roku kalendarzowego przesyła się w systemie SRPP − w terminie 20  dni od dnia następującego po ostatnim dniu miesiąca, w którym pomoc została udzielona.

Roczną  informację o nieudzieleniu pomocy  de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie przesyła się  na formularzu określonym w załączniku nr 2 ww. rozporządzenia  za dany  rok kalendarzowy w terminie do dnia 7 stycznia roku następnego. Nie przesyła się informacji miesięcznych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl