Pieczywo pełnoziarniste sposobem na zdrowie

Podsekretarz stanu Artur Ławniczak uczestniczył w konferencji Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych pt.„Pieczywo pełnoziarniste sposobem na zdrowie".

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Agencji Rynku Rolnego - Władysław Łukasik.

 

Spotkanie zorganizowane było w ramach Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

 

Podsekretarz stanu Artur Ławniczak przypomniał, „iż powstałe w 2009 roku Fundusze Promocyjne mają na celu promocję spożycia określonych produktów, edukację społeczeństwa, prowadzenie licznych badań naukowych i wsparcie organizacji branżowych. Są one przejawem aktywności organizacji branżowych i doskonałą możliwością do budowania świadomości konsumentów.” Podsekretarz stanu wyraził również nadzieję, że działania Związku wpłyną na pojawienie się w osiedlowych sklepach pysznego i zdrowego pieczywa gruboziarnistego.

 

Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać liczne produkty mączne, m.in. płatki i łom żytni, mąkę razową i sitkową żytnią, płatki i śrutę pszenna, mąkę graham pszenną, a także przyjrzeć się z bliska pięknie ozdobionym bochnom chleba.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!