Podpisanie umów z Lokalnymi Grupami Rybackimi

Sekretarz Stanu Kazimierz Plocke podpisał umowy dotyczące realizacji lokalnych strategii rozwoju obszarów rybackich (LSROR).

 

Umowy zostały uroczyście podpisane 23 listopada br., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z przedstawicielami lokalnych grup rybackich (LGR):

  • LGR „Borowiacka Rybka” z województwa kujawsko-pomorskiego, której umowa opiewa na kwotę 12 868 867,46 zł,
  • Łużycka LGR, LGR "Wodny Świat" oraz LGR "Pojezierze Dobiegniewskie" z województwa lubuskiego, których umowy opiewają na łączną kwotę 41 089 850,00 zł,
  • LGR „Opolszczyzna” z województwa opolskiego, umowa na kwotę 22 191 258,73 zł, a także
  • Nadnotecka Grupa Rybacka i LGR „7 ryb z województwa wielkopolskiego, umowy na łączną kwotę 48 161 859,13 zł.

 

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele samorządów województw, na terenie których siedziby mają powyższe stowarzyszenia.

 

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke podziękował za zaangażowanie oraz współpracę ze strony zarówno społeczności zamieszkujących obszary lokalnych grup rybackich, jak również samorządów województw, które aktywnie włączyły się w prace nad powstaniem LSROR. Wyraził nadzieję, że podpisane umowy przyczynią się do podniesienia jakości życia mieszkańców tych obszarów, a także zwiększenia dochodów pracujących w sektorze rybackim.

 

W trakcie uroczystości przedstawiciele LGR przybliżyli historię powstania lokalnych grup rybackich, wizje rozwoju obszarów oraz potrzeby mieszkańców, które zdiagnozowane zostały podczas przygotowywania poszczególnych strategii.

 

Podpisane umowy otworzą LGR drogę do realizacji projektów skierowanych na podniesienie atrakcyjności turystycznej i gospodarczej obszarów zależnych od rybactwa. Przyczynią się do rozwoju sektora usług, dywersyfikacji dochodów oraz zatrudnienia rybaków i hodowców ryb. Służyć będą całym obszarom i ich mieszkańcom.

 

Umowy przewidują realizację LSROR na kolejne pięć lat od dnia podpisania umowy.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!