Podsumowanie Konkursu AGROLIGA 2010

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke uczestniczył wczoraj w uroczystej Gali finału konkursu AgroLiga 2010, która odbyła się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Podsumowanie Konkursu AGROLIGA 2010


Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach: rolnicy oraz firmy. Ostatecznie wyłoniono kilkudziesięciu laureatów krajowych, a w tym wicemistrzów i mistrzów AgroLigi 2010. Uhonorowani oni zostali między innymi listami gratulacyjnymi Prezydenta RP i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pucharami.


Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke pogratulował wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz podziękował jego organizatorom. „To dzięki temu konkursowi możemy poznawać poszczególne regiony Polski oraz siłę polskiego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego. Dzięki temu konkursowi i ciężkiej pracy, staranności i determinacji jego uczestników realizowane jest to, co zawiera się w łacińskiej sentencji per aspera ad aspra. To dzięki wam możemy mieć poczucie dumy, że polskie rolnictwo zyskuje coraz większe znaczenie w Unii Europejskiej. Jesteście bohaterami i ambasadorami polskiej wsi w Europie. Życzę, aby kolejne edycje konkursu przybliżały nas do tych ideałów, o których marzymy, aby polskie rolnictwo, polscy producenci i przetwórcy byli znani nie tylko na rynku europejskim, lecz także na rynkach trzecich” – powiedział wiceminister. Jednocześnie zapewnił o wsparciu ze strony resortu rolnictwa.


Prezydent Bronisław Komorowski wyraził swoją ogromną satysfakcję z faktu, iż może gościć w Pałacu Prezydenckim uczestników Gali Agroliga 2010. „Dla nas wszystkich ważne jest, aby polska wieś i polskie rolnictwo rozwijało się jak najlepiej w ramach nowych reguł tworzonych przez członkostwo w Unii Europejskiej. Zależy nam na tym, abyśmy mogli być dumni z osiągnięć polskiego rolnictwa, pokazywać je i nimi się cieszyć. Polskie rolnictwo wymaga wsparcia i promocji, a nie ma lepszego sposobu promocji jak prezentacja osiągnięć oraz ludzi, którzy są autorami tych sukcesów, które tworzą sukces całego kraju. Gala konkursu AgroLiga daje możliwość nagrodzenia uczestników tego sukcesu i jest okazją do promocji polskiego rolnictwa i agrobiznesu. Życzę państwu przekonania, że cząstką sukcesu jesteście właśnie wy, szczególnie Ci, których tu dzisiaj wyróżniamy” – powiedział prezydent zwracając się do uczestników konkursu AgroLiga 2010.


Konkurs AgroLiga 2010 to już osiemnasta edycja tego wydarzenia, organizowanego na szczeblu wojewódzkim przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP, we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, zrzeszającym wielu laureatów AgroLigi z poprzednich lat.


Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych, czyli tych, którzy potrafili zbudować swoje warsztaty pracy na niezwykle wysokim poziomie, umiejętnie korzystając z funduszy unijnych, którzy osiągają bardzo wysokie efekty produkcyjne i pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych. O wysokiej randze konkursu AgroLiga świadczą późniejsze dokonania laureatów, którzy po latach stają się wizytówkami polskiego rolnictwa i agrobiznesu.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!