"Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" - zgłoś swoją ofertę

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca podmioty działające w branży agroturystycznej do włączenia się w kolejną edycję akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Inicjatywa ta może bowiem stanowić doskonałą promocję agroturystyki i turystyki wiejskiej.

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Jej zeszłoroczna, pilotażowa edycja − przygotowana z inicjatywy ministerstwa sportu i turystyki − cieszyła się dużą popularnością wśród turystów.

W ocenie resortu rolnictwa, jest to ciekawa propozycja także dla podmiotów sektora rolno-spożywczego i działających na rzecz rozwoju turystycznych funkcji obszarów wiejskich. Dobra okazja do promocji turystyki wiejskiej jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Akcja ma szczególne znaczenie w kontekście kształtowania świadomości obywatelskiej o rolnictwie, gospodarce rolno-spożywczej oraz dziedzictwie kulturowym polskiej wsi. Działania takie mają swoje odzwierciedlenie w „Programie Działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2015-2019”, w którym przewidziane jest zadanie 03.03.14. „Rozwój funkcji turystycznych na obszarach wiejskich”.

Zgłoszenia od partnerów akcji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny przyjmowane będą do 7 marca br. Szczegółowe informacje na: www.polskazobaczwiecej.pl

 


Tagi:
źródło: