Pomyślne rozmowy w sprawie polsko-brazylijskiej współpracy w rolnictwie

Sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkał się z wiceministrem rolnictwa, hodowli i zaopatrzenia Federacyjnej Republiki Brazylii Eumarem Novackim. Podczas spotkania omawiano możliwości rozwoju polsko-brazylijskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Pomyślne rozmowy w sprawie polsko-brazylijskiej współpracy w rolnictwie
Sekretarz stanu zwrócił się z prośbą o jak najszybszą finalizację prowadzonych procedur dotyczących dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku brazylijskiego. Przede wszystkim dotyczy to mięsa czerwonego, piskląt i jaj jednodniowych oraz jabłek. W rozmowie wiceminister Bogucki podkreślał wysoką jakość polskich produktów rolno-spożywczych. Minister Novacki zadeklarował zainteresowanie strony brazylijskiej wspieraniem rozwoju wymiany handlowej, odnotowując postęp w pracach związanych z dostępem polskiej żywności do rynku brazylijskiego.
 
Strona brazylijska wyraziła zainteresowanie postępem negocjacji dotyczących umowy UE-Mercosur.
 
Brazylia to piąty kraj na świecie pod względem liczby ludności, a jednocześnie czołowy światowy producent wielu produktów rolno-spożywczych. Brazylijska klasa średnia jest jednak zainteresowana wysokiej jakości produktami importowanymi z Europy.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!