Rozmowy Marka Sawickiego z ministrem rolnictwa Austrii w Wiedniu

Minister Marek Sawicki spotkał się 14 bm. w Wiedniu z ministrem Federalnego Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa, Środowiska i Gospodarki Wodnej Republiki Austrii Nikolausem Berlakoviczem.

Rozmowy Marka Sawickiego z ministrem rolnictwa Austrii w Wiedniu

W czasie rozmów dwustronnych poruszono szereg kwestii istotnych dla Polski w związku z dyskusją nad Komunikatem Komisji Europejskiej dotyczącym WPR po 2013 r. Szczególną uwagę poświęcono kwestiom wyrównania poziomu płatności bezpośrednich w UE, konstrukcji nowego systemu płatności. Omówiono także propozycje wsparcia procesu rozwoju europejskiego rolnictwa w ramach drugiego filaru WPR oraz uproszczenia administracyjnego WPR po 2013 r. Ministrowie podjęli ustalenia co do dalszej ścisłej współpracy w tym zakresie.


W czasie wizyty w Wiedniu minister Sawicki wziął także udział w międzynarodowej Konferencji poświęconej przyszłości WPR po 2013 r. zorganizowanej przez Austriackie Forum Ekologiczno-Społeczne. Minister zaprezentował polskie stanowisko do komunikatu Komisji, jak i do wstępnej wersji raportu Parlamentu Europejskiego, europosła A. Dess’a.


Przy okazji konferencji minister Sawicki spotkał się z byłym komisarzem rolnym UE Franzem Fischerem. Podczas rozmowy omówiono zagadnienia funkcjonowania globalnego rynku rolnego, w tym spekulacyjne efekty, odpowiedzialne za coraz większą niestabilność tego rynku.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!