Rozporządzenie ws. kwoty połowowej w 2011r.

W dniu 21 grudnia 2010 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej w 2011 r.

 

Powyższe rozporządzenie zawiera regulacje dotyczące podziału kwot połowowych na Morzu Bałtyckim (dorsza, łososia, śledzia stada zachodniego, śledzia stada centralnego, szprota, gładzicy) oraz dalekomorskich kwot połowowych. Rozporządzenie w głównej mierze jest kontynuacją rozwiązań przyjętych w latach poprzednich, zwłaszcza w odniesieniu do kwot połowowych dorsza. Wprowadzone zmiany podyktowane są redukcją przez Unię Europejską kwot połowowych śledzia stada zachodniego (-30%) oraz szprota (-24%) i dotyczą warunków podziału tych kwot. Ponadto, odmiennie uregulowano kwestię podziału kwoty połowowej łososia, umożliwiając połowy wszystkim zainteresowanym armatorom.

 

Ponadto, uprzejmie informujemy, że administracja rybacka dołoży wszelkich starań, aby armatorzy statków rybackich przed końcem 2010 r. mogli za pośrednictwem Okręgowych Inspektoratów Rybołówstwa Morskiego odebrać specjalne zezwolenia połowowe uprawniające do połowów w 2011 r.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!