Sejmowa debata nad wnioskiem o wotum nieufności

„Marek Sawicki jest naprawdę świetnym ministrem rolnictwa” – powiedział premier Donald Tusk w czasie dzisiejszej debaty sejmowej i dodał, że "minister Sawicki ostrą szarżą i groźbą użycia weta" uzyskał w UE wyraźną większość na rzecz zmian, odchodzenia od historycznych i niekorzystnych dla polskich rolników ustaleń dotyczących zasad rozdziału płatności.

Sejmowa debata nad wnioskiem o wotum nieufności

Odnosząc się do wyników handlu artykułami rolno – spożywczymi premier podkreślił, że za ubiegły rok "10 mld zł więcej wart jest eksport polskich artykułów rolnych i spożywczych, niż import". Zaznaczył, że uzyskaliśmy 2,6 mld zł tej nadwyżki w handlu z Rosją i 2,5 mld z Niemcami.


Odpowiadając na zarzuty minister Sawicki powiedział, że inicjatywa wnioskodawców, chociaż w założeniu miała dyskredytować działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w praktyce, pozwoliła na debatę na temat wsi i rolnictwa. Podkreślił, że poprzednia debata rolna w Sejmie RP odbyła się prawie półtora roku temu.


W Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem PiS o udzielenie wotum nieufności dla ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego.


Fragmenty wystąpienia ministra Marka Sawickiego. (.pdf 120,89 kB)


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!