Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie Ministra Kalemby z Komisarzem Ciolosem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na zaproszenie ministra Stanisława Kalemby przebywał z wizytą w Polsce komisarz UE ds....

Na zaproszenie ministra Stanisława Kalemby przebywał z wizytą w Polsce komisarz UE ds. rolnictwa Dacian Ciolos.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podczas spotkania 14 marca omówione zostały najistotniejsze dla polskiego rolnictwa kwestie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji wynikającej z wystąpienia w Polsce ASF u dwóch dzików, w pobliżu granicy z Białorusią. Spotkanie przebiegało w przyjacielskiej, rzeczowej atmosferze. Minister Kalemba podziękował komisarzowi Ciolosowi za dobrą współpracę przy rozwiązywaniu spraw ważnych dla rolnictwa polskiego i unijnego.

– Bardzo dziękuję za możliwość bieżącego kontaktu, za otwartość do rozmów i podejmowania trudnych tematów zwłaszcza w zakresie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej, a także rozwiązań dotyczących nowej perspektywy finansowej, jak również przygotowywania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 – powiedział minister Kalemba i zaznaczył, że rozmowy odbyte 6 marca w Brukseli pozwoliły na wspólne wypracowanie instrumentów wsparcia szczególnie dla rolników, producentów trzody chlewnej w strefie objętej ograniczeniami.


Komisarz podkreślił, że dzięki bezpośrednim kontaktom i dobrze umotywowanemu wnioskowi możliwe było szybkie podjecie decyzji dotyczącej wsparcia w ramach rekompensat dla poszkodowanych rolników, a także dalszych prac w ramach mechanizmów w postaci dopłat do prywatnego przechowywania i do eksportu.

Komisarz Ciolos powiedział, że bardzo ceni sobie nawiązaną, dobrą współpracę z ministrem Kalembą. Podkreślił jednocześnie fachowość i profesjonalizm podejmowanych przez niego działań.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE
 • Posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE

  Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył w posiedzeniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu.
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl