Spotkanie Ministra Kalemby z Komisarzem Ciolosem

Na zaproszenie ministra Stanisława Kalemby przebywał z wizytą w Polsce komisarz UE ds. rolnictwa Dacian Ciolos.

Spotkanie Ministra Kalemby z Komisarzem Ciolosem

Podczas spotkania 14 marca omówione zostały najistotniejsze dla polskiego rolnictwa kwestie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji wynikającej z wystąpienia w Polsce ASF u dwóch dzików, w pobliżu granicy z Białorusią. Spotkanie przebiegało w przyjacielskiej, rzeczowej atmosferze. Minister Kalemba podziękował komisarzowi Ciolosowi za dobrą współpracę przy rozwiązywaniu spraw ważnych dla rolnictwa polskiego i unijnego.

– Bardzo dziękuję za możliwość bieżącego kontaktu, za otwartość do rozmów i podejmowania trudnych tematów zwłaszcza w zakresie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej, a także rozwiązań dotyczących nowej perspektywy finansowej, jak również przygotowywania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 – powiedział minister Kalemba i zaznaczył, że rozmowy odbyte 6 marca w Brukseli pozwoliły na wspólne wypracowanie instrumentów wsparcia szczególnie dla rolników, producentów trzody chlewnej w strefie objętej ograniczeniami.


Komisarz podkreślił, że dzięki bezpośrednim kontaktom i dobrze umotywowanemu wnioskowi możliwe było szybkie podjecie decyzji dotyczącej wsparcia w ramach rekompensat dla poszkodowanych rolników, a także dalszych prac w ramach mechanizmów w postaci dopłat do prywatnego przechowywania i do eksportu.

Komisarz Ciolos powiedział, że bardzo ceni sobie nawiązaną, dobrą współpracę z ministrem Kalembą. Podkreślił jednocześnie fachowość i profesjonalizm podejmowanych przez niego działań.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!