Spotkanie w sprawie rynku wieprzowiny

Dnia 6 listopada 2017 roku Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami producentów świń. W spotkaniu uczestniczył także sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Spotkanie w sprawie rynku wieprzowiny

Rozmowy dotyczyły bieżącej sytuacji na rynku wieprzowiny oraz długofalowych działań na rzecz rozwoju krajowej produkcji wieprzowiny. Zwracano uwagę na wahania cen świń. W odpowiedzi Minister Krzysztof Jurgiel zapewnił, że Ministerstwo na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji na rynku i w razie potrzeby będzie podejmowało możliwe działania mające na celu stabilizację sytuacji rynkowej.
 
Minister przypomniał o przygotowanym w MRiRW „Programie Rozwoju Głównych Rynków Rolnych w Polsce na lata 2016-2020”, a także projektach opracowywanych w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, które dotyczą m.in. rynku wieprzowiny.
 
Dyskutowano o możliwościach wykorzystania krajowych ras świń, promocji polskiego mięsa oraz preferencjach dla rolników, w tym działających w grupach producentów oraz spółdzielniach.
 
Ustalono także kierunki dalszej współpracy w celu opracowania programów operacyjnych dla rynku wieprzowiny.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!