Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Uruchomienie pomocy suszowej priorytetem MRiRW

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


- Zależy nam na jak najszybszym uruchomieniem pomocy suszowej. Agencja Restrukturyzacji i...

- Zależy nam na jak najszybszym uruchomieniem pomocy suszowej. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa weryfikuje teraz wnioski rolników, aby oszacować wysokość zapotrzebowania oraz określić wysokość stawek dopłaty do hektara – powiedział minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami z Suchożebr z powiatu siedleckiego oraz Samborca z powiatu sandomierskiego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pomoc suszowa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakończonym właśnie naborze zebrała wnioski od 166,5 tys. rolników, którzy ubiegają się o pomoc z tytułu strat wyrządzonych przez suszę w wysokości 649,4 mln zł. Wnioski są teraz weryfikowane,  aby ustalić ostateczną wysokość dopłaty do hektara. Na ten cel rząd przeznaczył 450 mln zł. – Proszę jednak pamiętać, że mamy jeszcze 120 mln zł wywalczone w Komisji Europejskiej. Te pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla producentów mleka. W tej chwili trwają ostateczne prace nad szczegółami tej pomocy – zapewnił rolników minister Marek Sawicki.

Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich

Minister Sawicki przypomniał również rolnikom, że 17 października rusza wypłata zaliczek płatności bezpośrednich. – Po raz pierwszy od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej zdecydowaliśmy się na zastosowanie takiego mechanizmu. To także forma ulżenia rolnikom w trudnej sytuacji po suszy – powiedział Marek Sawicki.

Do końca roku nawet 16 działań z PROW

Na pytania dotyczące PROW szef resortu rolnictwa przypomniał, że Polska jest liderem jeżeli chodzi o tempo wdrażania II filara Wspólnej Polityki Rolnej. – Są jeszcze regiony w Unii Europejskiej, która nie mają zatwierdzonego przez Komisję Europejską PROW. My liczymy, że do końca tego roku będzie uruchomione nawet 16 działań  – zapewnił minister Sawicki, który jednocześnie zwrócił się do obecnych na sali rolników z apelem – Po 2020 roku Wspólna Polityka Rolna zapewne będzie, ale na pewno nie będzie już tak hojna dla nas jak jest teraz. Dlatego tak ważne jest aktywne wykorzystywanie tych funduszy, aby do końca zmodernizować polską wieś.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl