XV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk, 13 kwietnia, brał udział w obradach w XV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Ossie koło Rawy Mazowieckiej.

XV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Rozmawiano o najważniejszych, aktualnych problemach funkcjonowania powiatów.
 

Wiceminister Nalewajk, który w przeszłości pełnił funkcję prezesa Zarządu ZPP, podkreślił potrzebę lepszej współpracą z powiatami. Zaprosił do włączenia się w prace nad przygotowywaniem polskiego stanowiska w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Podczas spotkania przedstawiona została działalności Związku Powiatów Polskich w 2011 roku. Związek prowadził m. in. działania mające na celu ochronę i wzmocnienie systemu finansów samorządowych. Uczestniczył też w wielu wydarzeniach samorządowych – konferencjach, seminariach i forach tematycznych, organizując lub współorganizując liczne z nich.
 

Wiceministra zainteresował opracowany przez ZPP projekt minimalizowania ryzyka działalności jednostek samorządu terytorialnego, w ramach którego możliwe jest utworzenie „małego” Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, które dotyczy jednostek organizacyjnych mogących prowadzić działalność gospodarczą.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!