Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w IV kwartale 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w IV kwartale 2017r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w IV kwartale 2017r.

Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w IV kwartale 2017r.
Rynek nawozów mineralnych
 
W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, sól potasową, superfosfat wzbogacony, polifoski 6:20:30 oraz 4:12:32 oceniono jako dobry. Zaopatrzenie w Wap Mag 40%, dolomit mielony, polifoskę 8:24:24 i amofoskę jako średni. Zaopatrzenie w superfosfat pojedynczy granulowany, siarczan potasu, wapno tlenkowe i wapno węglanowe, a także wapno magnezowo-tlenkowe CaO min. 50% oceniono jako słaby.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe obecne w 92-100% punktów sprzedaży. Dobre jest zaopatrzenie w sól potasową oraz polifoskę 6:20:30 - w 82-84% punktów. Średnie - polifoska 8:24:24 na poziomie 63% punktów sprzedaży. Jako zaopatrzenie dostateczne oceniono superfosfat wzbogacony 49% - był obecny w 45% punktów, superfosfat pojedynczy granulowany 38% punktów, siarczan potasu w 39% punktów, nawozy wapniowo-magnezowe w 49% punktów sprzedaży. Jako bardzo słabe określono zaopatrzenie w amofoskę - w 10% punktów, polifoskę 4:12:32 - w 19% punktów, nawozy wapniowe – są dostępne w 27% punktów sprzedaży.
 
W województwie małopolskim dobre jest zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową nawozy wapniowe oraz polifoskę 8:24:24, polifoskę 6:20:30. Jako wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe i wapniowe oraz polifoskę 4:12:32 i amofoskę. Jako słabe określono zaopatrzenie w siarczan potasu, ale występuje mało notowań, co daje mało wiarygodną średnią.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!