Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w lutym 2017r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w lutym...

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w lutym 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w lutym 2017 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rynek nawozów mineralnych


W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat wzbogacony 40%, wapno węglanowe, dolomit mielony, Wap Mag, sól potasową, polifoski 6:20:30 oraz 4:12:32 oceniono jako dobry, w polifoskę 8:24:24 i amofoskę, wapno magnezowo-tlenkowe 50% jako średni, w superfosfat pojedynczy granulowany, siarczan potasu, wapno tlenkowe CaO min. 80%, jako słaby.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia w analizowane nawozy jest wystarczający, nie występował superfosfat pojedynczy granulowany.
 
W województwie łódzkim jako dobre określono jedynie zaopatrzenie w nawozy azotowe oraz w sól potasową występują w 95% punktów sprzedaży i polifoska 8:24:24 – w 85% punktów. Wystarczające – nawozy fosforowe w 80-85% punktów, polifoska 6:20:30 – w 80% punktów, polifoska 4:12:32 i amofoska w 75% punktów sprzedaży. Jako średnie określono zaopatrzenie w nawozy wapniowe – są dostępne w 70% punktów sprzedaży. Dostateczne – siarczan potasu – w 60% punktów.
 
W województwie małopolskim jako dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe, superfosfat pojedynczy granulowany sól potasową oraz polifoskę 8:24:24 i polifoskę 6:20:30. Poziom wystarczający cechuje zaopatrzenie w superfosfat wzbogacony40%. Jako słabe określono zaopatrzenie w nawozy wapniowe, a bardzo słaby w siarczan potasu. Brakuje na rynku polifoski 4:12:32 - w sprzedaży unifoska, oraz amofoska.
 
W województwie mazowieckim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe i fosforowe określono jako dobry, ale zainteresowanie kupnem jest słabe. Jeśli chodzi o superfosfat pojedynczy granulowany, siarczan potasu oraz amofoskę – w wielu punktach sprzedaży brak tych nawozów. Małe zainteresowanie rolników siarczanem potasu ze względu na cenę. W odniesieniu do nawozów wieloskładnikowych – stan zaopatrzenia dobry, ale wysokie ceny nawozów.
 
W województwie opolskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, sól potasową, a także polifoskę 8:24:24 i polifoskę 6:20:30 jest wystarczający. Superfosfat wzbogacony 40% oraz polifoska 4:12:32 i amofoska sprowadzane są na zamówienie. Nadal nie występują na rynku siarczan potasu, a także superfosfat pojedynczy granulowany. Brak informacji o nawozach wapniowych.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3 4

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Chelat chelatowi nierówny
 • Chelat chelatowi nierówny

  Skuteczność dolistnego nawożenia roślin uprawnych spowodowała, iż takie zabiegi weszły już do kanonu powszechnie stosowanej agrotechniki. O ile początkowo stosowano je głównie interwencyjnie,...
 • Kalendarium prac ogrodniczych w lipcu
 • Kalendarium prac ogrodniczych w lipcu

  Lipiec jest zazwyczaj miesiącem pełnym słońca, zieleni i wakacyjnego nastroju. O wiośnie zdążyliśmy już zapomnieć a przed nami (zwykle upalne) lato. Z tego powodu w lipcu powinniśmy przede...
 • Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w maju 2017r.
 • Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w maju 2017r.

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w maju 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji...
 • W sprawie nawozów fosforowych
 • W sprawie nawozów fosforowych

  W 2017 roku w ramach pakietu rozwiązań dla gospodarki cyrkularnej Komisja Europejska zamierza uregulować problem zawartości kadmu w złożach fosforanu i zmniejszyć normy udziału kadmu. Komisja...
 • Nie ma zagrożenia suszą rolniczą na obszarze Polski
 • Nie ma zagrożenia suszą rolniczą na obszarze Polski

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl