Nowa linia produktów firmy ARKOP

Firma Arkop właśnie wprowadza do sprzedaży nową linię nawozów Activ Warzywa przeznaczonych do stosowania w uprawie warzyw wraz z autorskim programem mineralnego żywienia warzyw.

Nowa linia produktów firmy ARKOP
Linia Activ Warzywa to działające biostymulująco nawozy zawierające komplet biogennych aminokwasów, a mianowicie Activ ProAmin Warzywa, Activ ProWigor Warzywa oraz FlorActiv i FlorActiv Plus.
 
I tak Activ ProWigor Warzywa to wysokiej klasy, innowacyjny stymulator poprawiający produktywność roślin. Dzięki optymalnie zbilansowanym składnikom, takim jak siarka, magnez, żelazo, molibden oraz nikiel intensyfikuje wykorzystanie i przemiany azotu oraz proces fotosyntezy, a tym samym wzmacnia roślinę. Odpowiednie dobranie proporcji schelatowanych składników, jak również nowatorskie wykorzystanie niklu (od niedawna uważanego za niezbędny składnik pokarmowy jako składnik ureazy) intensyfikuje proces fotosyntezy w okresie najbardziej intensywnego rozwoju liści i pędów. Activ ProWigor Warzywa stymuluje wykorzystanie azotu glebowego oraz poprawia metabolizm tego makroskładnika. Intensyfikuje ponadto proces fotosyntezy i poprawia zdrowotność roślin.
 
Z kolei Activ ProAmin Warzywa to w pełni rozpuszczalny nawóz o wysokiej zawartości przyswajalnych α-aminokwasów przeznaczony do pozakorzeniowego dokarmiania roślin sadowniczych. Stosowanie Activ ProAmin Warzywa intensyfikuje produktywność roślin poprzez istotne przyspieszenie biosyntezy białek oraz powstanie wewnątrzkomórkowego zysku energetycznego. Energia zaoszczędzona w procesie biosyntezy białek aktywuje pozostałe procesy metaboliczne, co przekłada się na ogólną poprawę funkcjonowania roślin.
 
Activ ProAmin Warzywa zawiera komplet biogennych aminokwasów wytwarzanych na drodze zaawansowanej technologicznie hydrolizy białka roślinnego. Dzięki ściśle ukierunkowanym procesom wytwarzania aminokwasy zawarte w Activ ProAmin Warzywa są przyswajane dla roślin w co najmniej 80%. Stosowanie Activ ProAmin Warzywa jest wyjątkowo efektywne w okresach krytycznego zapotrzebowania roślin na energię (kwitnienie, intensywny wzrost części użytkowych, dojrzewanie) oraz w okresach stresowych (stres termiczny, uszkodzenie roślin przez herbicydy), w których dostarczanie łatwo przyswajalnych biogennych α-aminokwasów działa na rośliny biostymulująco.

FlorActiv i FlorActiv Plus to specjalistyczne nawozy warzywnicze przygotowane na bazie aminokwasów, dostarczające roślinom specjalnie dobrany komplet mikroelementów w postaci chelatów. Innowacyjna technologia wytwarzania mikroskładnikowych nawozów aminokwasowych o specjalnie dobranych proporcjach pozwoliła na otrzymanie związków doskonale przyswajalnych i zachowujących skuteczność w okresach utrudnionego pobierania substancji odżywczych. FlorActiv i FlorActiv Plus zapobiegają lub likwidują niedobory poszczególnych mikroskładników, zwiększają odporność na czynniki stresowe, poprawiają funkcjonowanie organizmów roślinnych i zwiększają wydajność fotosyntezy. FlorActiv Plus jest dodatkowo wzbogacony o kobalt, który intensyfikuje syntezę witaminy B12.
 
Autorski program mineralnego żywienia warzyw został uzupełniony innymi nawozami Arkop, takimi jak wysokiej klasy chelaty Actipol i L-Actipol EDTA, aminokwasowy nawóz na bazie siarki i magnezu AminoMag Activ oraz aminokwasowy chelat wapnia ActiCal.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!