| Autor: mikolaj

Ceny paliw ponownie w dół

W dniu 16 września 2015 r. średnie ceny na stacjach to: 4,32 zł/l ON; 4,60 zł/l Pb95 i 1,81 zł/l dla LPG. Przez ostatnie 7 dni olej napędowy notuje więc -1 gr/l, benzyna -5 gr/l, a autogaz -4 gr/l. Jak stwierdzają analitycy Polskiej Izby Paliw Płynnych, po chwilowym wyhamowaniu spadków w końcówce ubiegłego tygodnia rynek paliwowy powrócił do tendencji zniżkowej.

Ceny paliw ponownie w dół

Ceny paliw

W porównaniu z początkiem lipca br. ceny detaliczne ON są niższe o 41 gr/l, Pb95 spadły już o 38 gr/l, autogaz zaś jest tańszy o 6 gr/l. Zmniejsza się głębokie ostatnio zróżnicowanie cen obu podstawowych paliw. Wczoraj olej napędowy średnio był tańszy od benzyny o 28 gr/l, podczas gdy jeszcze pod koniec sierpnia było to ok. 40 gr/l. W początkach czerwca było to tylko o ok. 11 gr/l, a w marcu paliwo dieslowskie (3/4 rynku w Polsce – jako że to podstawowe paliwo flot) było wyraźnie droższe od tego do silników o zapłonie iskrowym, stosowanych głównie w pojazdach prywatnych.

 

Najtańszy olej napędowy mają tradycyjnie stacje w woj. śląskim: 4,22 zł/l (+3 gr/l od 9 września). Najdroższy zachodniopomorskie: 4,43 zł/l (bez zmian przez ostatnie 7 dni). Największe zmiany to lubuskie: +5 gr/l, przy średniej 4,39 zł/l.

 

Województwo dolnośląskie to z kolei najtańsza benzyna: średnia 4,51 zł/l (-6 gr/l); a zachodniopomorskie najdroższa: 4,67 zł/l (-3 gr/l przez ostatnie 7 dni). Największe spadki to podkarpackie: -7 gr/l przy średniej 4,63 zł/l.


Zajrzyj na Paliwa Gospodarz.pl
 

Stacje w woj. podkarpackim to tradycyjnie najtańszy autogaz: 1,74 zł/l (-8 gr/l – to zarazem największe spadki przez ostatnie 7 dni). Najdroższe jest to alternatywne paliwo w woj. lubuskim: 1,95 zł/l (-1 gr/l).

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!