| Autor: kkj6

Ceny paliw znów pójdą w górę

Niestety kolejne podwyżki cen paliw są nieuniknione. W tym miesiącu kończy się ulga akcyzowa na biokomponenty. W związku z tym budżet państwa wzbogaci się o 1,5 miliarda złotych, a za litr paliwa zapłacimy nawet o 0,10 złotego więcej.

Ceny paliw znów pójdą w górę


Jak dotąd, koszty realizacji programu biopaliw w kraju, oprócz koncernów naftowych i konsumentów, ponosiło też państwo. Wtedy też wynegocjowało w Brukseli ulgę akcyzową dla komponentów, która kończy się wraz z ostatnim dniem kwietnia. Wniosku o jej przedłużenie nie złożyliśmy.


Jak mówią eksperci dotychczas budżet państwa dofinansowywał biopaliwa. Teraz kiedy już nie chce tego robić brzemię ponoszenia kosztów spadnie na klientów.


Koncerny naftowe już precyzyjnie obliczyły o ile wzrosną koszty realizacji programu biopaliw oraz jakie podwyżki zostaną odnotowane na stacjach paliw po pierwszym maja.


Tak więc, wycofanie wsparcia finansowego dla biokomponentów do paliw przełoży się na około 0,10 złotego wyższej ceny paliwa za litr.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!