Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Import taniego bioetanolu z USA budzi obawy Francuzów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Francuscy producenci bioetanolu obawiają się, że import taniego bioetanolu z USA może być...

Francuscy producenci bioetanolu obawiają się, że import taniego bioetanolu z USA może być niebezpieczny dla unijnego sektora biopaliw – podaje FAPA/FAMMU.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wysokie zbiory kukurydzy w USA przełożyły się na spadek cen tego ziarna. Tańszy i łatwo dostępny jest więc surowiec do produkcji bioetanolu. Dzięki temu można zmniejszyć jego ceny.
 
SNPAA, czyli francuski związek producentów bioetanolu obawia się, że Amerykanie mogą zwiększyć jego eksport do Unii Europejskiej, a biopaliwo z USA mimo wprowadzonych w minionym roku ceł antydumpingowych może wywierać niekorzystny wpływ na sektor biopaliw w UE.
 
Największymi problemami wewnętrznymi, z jakimi muszą zmierzyć się unijni producenci bioetanolu, są malejące zużycie benzyny oraz nadmiar zdolności produkcyjnych. SNPAA prognozuje, że w 2013 roku możliwości produkcyjne bioetanolu w UE wyniosły 75 mln hektolitrów, a produkcja 50-55 mln hl, co oznacza, że niewykorzystane było więc 20-25 mln hl.
 
W ostatnich latach poprawia się efektywność silników, zmniejsza się zużycie na skutek kryzysu i wybierania przez konsumentów samochód z sinikami diesla, które uważane są za ekonomiczniejsze również z uwagi na różnice w cenie paliwa.
 
We Francji sytuacja prawdopodobnie będzie wyglądać lepiej niż w całej UE. Możliwości produkcyjne wynoszą około 13,3 mln hl, przy czym wykorzystane jest około 90%, a 33% produkcji jest eksportowana – zaznacza FAPA/FAMMU na podstawie Reuters.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl