Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Biopaliwa transportowe u progu zmian

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 24 września 2015 roku w Centrum targowo-konferencyjnym XXI EXPO w Warszawie odbyła się...

W dniu 24 września 2015 roku w Centrum targowo-konferencyjnym XXI EXPO w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Biopaliwa transportowe – u progu zmian”, zorganizowaną przez Krajową Izbę Biopaliw.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Biopaliwa transportowe u progu zmian

Była to już 4 edycja tego wydarzenia. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firm wytwórczych biokomponentów i biopaliw ciekłych, producenci paliw, a także przedstawiciele przemysłu rolno-spożywczego, chemicznego i motoryzacyjnego, jednostek badawczo-naukowych, uczelni wyższych oraz przedstawiciele administracji publicznej reprezentujący resorty Gospodarki oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

W bogatym programie merytorycznym poruszono takie zagadnienia jak aktualne tendencje w sektorze biopaliw, zmiany w przepisach wspólnotowych odnoszących się do biopaliw i ich konsekwencji dla branży, a także zaprezentowano realizację postanowień dyrektyw RED, FQD i ILUC.

 

Na koniec pierwszej części konferencji odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Krajowej Izby Biopaliw, Orlenu Południe S.A., Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Politechniki Wrocławskiej, której głównym celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie czy możliwy jest szybki rozwój biopaliw zaawansowanych?

 

Wszyscy uczestnicy debaty uznali, że jak najbardziej, ale rozwój ten jednak zdeterminowany jest pewnymi warunkami jak choćby rozwój odpowiedniej technologii, zbudowanie odpowiedniej bazy surowcowej czy zapewnienie odpowiednich warunków legislacyjnych.

 

W drugiej części spotkania, omówione zostały polskie doświadczenia badawcze w zakresie nowych technologii biopaliw, czy też dotychczasowe doświadczenia w zakresie certyfikacji biokomponentów pod kątem zrównoważonego rozwoju w Polsce, a także niezwykle istotny temat emisji GHG na etapie upraw i skupu surowców.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl