| Autor: redakcja1

Produkcja bioetanolu w USA stopniowo zwalnia

W tygodniu kończącym się 17 kwietnia 2015 roku amerykańska produkcja bioetanolu wyniosła przeciętnie 930 tys. baryłek dziennie, co jest lepszym wynikiem w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, gdy było to 924 tys. baryłek – podaje FAMMU/FAPA.

Produkcja bioetanolu w USA stopniowo zwalnia

Produkcja bioetanolu

Mimo iż ostatni tydzień przyniósł pewną zwyżkę produkcji bioetanolu, to w sumie można stwierdzić, że od tygodnia kończącego się 19 grudnia minionego roku, kiedy to odnotowano najwyższy wynik tygodniowej produkcji bioetanolu w USA w tym sezonie i było to 992 tys. baryłek dziennie, tempo jest coraz wolniejsze. Pomimo to skumulowane wyniki produkcji w sezonie 2014/2015 są o 5,3% większe w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego sezonu.

 

Omawiany tydzień przyniósł też wzrost poziomu zapasów tego biopaliwa – do 21,43 mln baryłek z 20,65 mln baryłek tydzień wcześniej. Notowania etanolu na giełdzie w Chicago nadal utrzymują się na relatywnie niskim poziomie. Pod wcześniejszego ubiegłego tygodnia bioetanol w kontrakcie wrześniowym był wyceniany po 1,412 USD za galon amerykański, a pod koniec omawianego tygodnia – 1,416 USD za galon amerykański.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!