| Autor: redakcja8

Rośnie produkcja biopaliwa z kukurydzy w Brazylii

W niektórych obszarach Brazylii według firmy Usimat bardziej opłaca się produkować bioetanol z kukurydzy niż z trzciny cukrowej - stwierdza FAMMU/FAPA

Rośnie produkcja biopaliwa z kukurydzy w Brazylii

Kukurydza w produkcji bioetanolu

 
W trakcie kampanii cukierniczej, czyli w okresie od kwietnia do listopada produkuje się bioetanol z trzciny cukrowej, w pozostałych miesiącach surowiec ten zamienia się na kukurydzę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakłady produkukcyjne działają przez 340 dni w roku. W roku ubiegłym wytworzono 67 tys. ton bioetanolu, w roku 2014 produkcja ma wzrosnąć do 100 tys. ton. Jest to oczywiście niewielka ilość wobec produkcji trzcinowego paliwa, które osiąga poziom ponad 26 mld litrów rocznie, ale Usimat przekonuje, że w strefach oddalonych od plantacji trzciny cukrowej, kukurydza może być dobrym rozwiązaniem.

Zbiory kukurydzy w Brazylii

 
W Brazylii w roku 2013 zebrano 81,5 mln ton kukurydzy, z powodu niskich cen w tym roku zbiory mogą spaść do poziomu poniżej 80 mln ton. Tanie ziarno przyczynia się do produkcji biopaliwa. W stanie Mato Grosso w połowie lipca kukurydza była tańsza od trzciny.  
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!