| Autor: redakcja1

Reintrodukcja mączek mięsno-kostnych dla nie przeżuwaczy

W minionym tygodniu w Brukseli na konferencji „Animal Nitrition 2014” reprezentant agendy KE DG Sanco (Dyrektoriat ds. Zdrowia i Konsumentów) oświadczył, że plan ponownego wprowadzenia mączek mięsno-kostnych - PAP - przewiduje konieczność powtórnej autoryzacji mączek drobiowych dla świń w 2015 roku po poprawie metod analitycznych wykrywania oraz użycie mączek z trzody chlewnej dla drobiu w 2016 roku – podaje FAMMU/FAPA.

Reintrodukcja mączek mięsno-kostnych dla nie przeżuwaczy

Mączki mięsno-kostne

Zdaniem DG Sanco, ponowna autoryzacja może być jednak wstrzymana przez część państw członkowskich będących przeciwnymi tej kwestii. Jednym z takich oponentów poluzowania reżimu dla PAP jest Francja. Na konferencji przedstawiciel producentów z organizacji Copa Cogeca opowiedział się za złagodzeniem aktualnych obostrzeń przy uwzględnieniu opinii EFSA, tym samym uzasadniając, że legalizacja skarmiania PAP dla nie przeżuwaczy zmniejszy koszty produkcji.
 
Według DG Sanaco, z technicznego punktu widzenia pozostałą przeszkodą jest zapewnienie testów, mających na celu potwierdzenie, że materiał paszowy pochodzi od konkretnego gatunku żeby uniknąć kanibalizmu zwierząt.


Tagi:
źródło: